Bize ile Bağlan

Teknoloji

Spotify, yakında yapay zeka kullanmaya başlayacak

Yayınlanan

üzerinde

spotify yapay zeka

Spotify, yakında kullanıcılarının ses düzeylerini kontrol etmesine izin vermek için yapay zeka kullanmaya başlayabilir.

Spotify yakında kullanıcıların kataloglarındaki herhangi bir parçadaki bir vokalin seviyelerini kontrol etmelerine izin verebilir. Sızan bir ekran görüntüsü, Spotify’ın masaüstü uygulamasının Mac sürümünü, şarkı sözlerinin yanı sıra bir karaoke modunu ima ederek müzikte ‘daha az’ veya ‘daha fazla vokal’ seçeneğine sahip bir seçenekle gösteriyor.

MusicTech tarafından bildirildiği üzere, bu hareket daha önce Spotify için şarkı sözlerini sağlayan Musicxmatch’in bir özelliği olduğu için daha da mantıklı, ancak son zamanlarda vokal sapı özelliğini kaldırdılar. Sapları gerçek zamanlı olarak etkileme yeteneği, Deezer açık kaynaklı gövde ayırma algoritması Spleeter’ı 2019’un sonlarında piyasaya sürdüğünde çok popüler bir özellik haline geldi.

Bu, yapay zeka kullanarak gerçek zamanlı gövde ayırma konusunda uzmanlaşmış bir grup yazılım ve web sitesine yol açtı. DJ yazılımı Algoriddim djay ve VirtualDJ dahil. Karaoke özelliği, geçen yıl Eylül ayında önde gelen bir mühendis tweet attığında da alay konusu olmuştu.

Özellik henüz resmi değil – TrueSpotify Reddit’te yayınlandı – ancak özelliğin gelip gelmediğini ve ne zaman geleceğini ve gelecekte akış platformlarında başka hangi kök ayırma araçlarının görünebileceğini görmek ilginç olacak.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir