Bize ile Bağlan

Teknoloji

Pioneer DJ, iki yeni Serato kontrol cihazını piyasaya sürdü

Yayınlanan

üzerinde

pioneer dj serato

Pioneer DJ, tamamen yeni bir tasarıma sahip olan iki yeni Serato kontrol cihazını piyasaya sürdü.

Deneyim yelpazesinin zıt uçlarını hedefleyen her iki kontrol cihazı, iki döner tabla ve bir mikser düzenini taklit ederek, savaş tarzı DJ’ler düşünülerek tasarlanmıştır.

Öncelikle, REV-1, yerleşim düzeninin taklit ettiği Serato DJ Lite kullanıcılarına yönelik serideki giriş seviyesi kontrol cihazıdır. Dikkatli DJ’ler, mikser bölümünün Pioneer DJ’in amiral gemisi savaş mikseri serisi olan DJM-S serisini de taklit ettiğini fark edebilir. Hızlı performans FX eklemek için Paddle FX kolları, bazı klasik kazıma tekniklerini otomatik olarak yüklemek için Hot Cues, Sampler ve Scratch Bank gibi çeşitli modlara sahip sekiz performans pedi vardır. Ayrıca kanal başına üç bantlı bir EQ ve çift geçişli filtre vardır.

Güverte bölümü, Pioneer DJ’in tac değiştirdiği, tempo kaydırıcısını yan yerine kontrolörün üstüne hareket ettirdiği yerdir. Bu, çizik ve savaş DJ’lerinin pikaplarını nasıl düzenlediğine benzer. Pioneer DJ ayrıca daha doğru kaşıma için jogları üst seviye DDJ-SB3’tekilerle aynı boyutta yaptı.

Plakayı geriye doğru hareket ettirdiğinizde veya elinizi kaldırdığınızda, çizilmeyi kolaylaştırmak için otomatik olarak önceki işaret noktasına geri atlayan Track Scratching adlı yeni bir özellik de eklendi. Bu, sıfırdan başlamak için hızlı bir şekilde denemek ve kesin noktayı bulmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Pioneer DJ ayrıca mikserden gelen mikrofon ve master çıkışını birleştirmiştir, böylece mikrofon beslemesi diğer bazı kontrol cihazlarında olduğu gibi sadece master çıkışa değil sizin akışınıza çalışır.

REV-7, deneyimli Serato DJ Pro kullanıcıları için bekleyeceğiniz eksiksiz bir profesyonel özellikler paketi ile profesyonel kullanıcıları hedeflemektedir. Ayrıca iki kanallı bir ünite olan REV-7, motorlu jog tekerleklerinin yanı sıra DJM-S serisi mikserlerle neredeyse aynı merkez bölüme sahiptir. REV-1 gibi, Pioneer DJ de bir savaş DJ’inin kurulumunu taklit etmek için tempo kaydırıcısını jog tekerleğinin üstüne taşıdı. Jog’lar tam 7 inç’tir ve artık yaygın olarak kullanılan jog ekranı özelliğine sahiptir.

Aynı modlara sahip sekiz RGB performans pedi ile uzun atışlı ses fader’leri, crossfader, üç bantlı EQ ve kanal başına çift bantlı filtre ile REV-1’e benzer bir mikser düzenine sahiptir: Hot Cue, Roll, Sampler , Kazı Kazan Bankası ve daha fazlası.

REV-7 ve REV-1 arasındaki temel fark, örnek tetikleme ve FX gibi birçok özelliğin ünitede yerleşik olması ve bilgisayar olmadan kullanılabilmesidir. 7, Serato kullansanız da kullanmasanız da herhangi bir giriş sinyaline uygulanabilen 22 FX’e sahiptir. Ayrıca beş FX daha içeren Color FX bölümünü de içerir. Ve bu nedenle, REV-7 fono amfi girişleri, iki mikrofon girişi, iki yardımcı giriş, çeyrek inçlik jak kabini çıkışları, dengesiz RCA ana çıkışı ve dengeli XLR çıkışları dahil çok daha fazla G/Ç seçeneğine sahiptir. Belirtildiği gibi, yavaş hareketler motorludur ve çalıştırma ekranı, her güverteye yüklenen müziğin veya örneğin dalga biçimini ve parça bilgilerini gösterir. REV-7’yi satın alan herkes ayrıca üç aylık TIDAL Hi-Fi’yi ücretsiz olarak alacak.

REV-1’in fiyatı 259 Sterlin olurken, REV-7’nin fiyatı 1.829 Sterlin olacak. Her ikisi de şu anda mevcuttur. Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyin ve tüm özellikler için Pioneer DJ sitesini ziyaret edin.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir