Bize ile Bağlan

Etkinlik

Lovers Friends Festivali Son Dakikada İptal Edildi

Yayınlanan

üzerinde

Lovers & Friends Festival

Lovers & Friends Festivali’nde ünlü sanatçıları izlemeyi planlayan hayranlar, Cumartesi günü beklenmedik bir değişiklikle karşılaştılar.

Las Vegas’ta düzenlenen ve Ciara, Nelly Furtado ve Gwen Stefani gibi sanatçıları izlemeyi planlayan binlerce hayran hüsrana uğradı. Beklenen yoğun rüzgarlar nedeniyle organizatörlerin etkinliği iptal etmesiyle Cumartesi günü planlarında köklü bir değişiklikle karşılaştılar.

Nostalji dolu bir hip-hop ve R&B etkinliği olan Lovers & Friends Festivali, Sin City’nin festival alanında Cumartesi günü büyük isimlerle başlaması planlanıyordu. Janet Jackson, Alicia Keys, Mary J. Blige ve Usher gibi isimler etkinlikte sahne alacaktı.

Festival, kısa süreli varlığı boyunca çeşitli sorunlar yaşamış olsa da, üçüncüsü olacak olan etkinlik için en azından Cuma gününe kadar her şey yolunda görünüyordu. Sosyal medyada hala ürünler tanıtılıyor, bilet sahipleri ve sanatçılar Vegas’a uçaklara binmişti.

Ancak tüm bu planlar, organizatörlerin gece yarısı yaptığı açıklama ile değişti.

Organizatörler, ”hava durumunu birkaç gün boyunca izlediklerini ve rüzgarlı bir Cumartesi’ye önceden hazırlandıklarını,” ancak kamu yetkilileri ve Ulusal Hava Servisi’nin tavsiyesi üzerine, yüksek rüzgarlar ve ”potansiyel olarak 60 mil üzerindeki rüzgar şiddeti” konusunda uyarıldıktan sonra güvenli olmadığına karar verdiklerini söyledi.

Açıklamada, ”Dünyanın dört bir yanından hayranların bu muhteşem süperstar kadrosunu izlemek için seyahat ettiğini ve bu etkinliği aylarca dört gözle beklediklerini” belirtti.”Bu son derece yürek burkan bir karar olduğunu” ifade etti. ”Sizin için harika bir etkinlik yaratmak için çok çalıştık ve sizin kadar hayal kırıklığına uğradık” dedi.

Sanatçıların Lovers & Friends’in İptal Olmasına Tepkileri

Usher Instagram hikayesinde “Ben de en az senin kadar hayal kırıklığına uğradım” dedi. Festivalde dördüncü albümü “Confessions ”ın 20. yıldönümünü kutlamayı planlıyordu. “Bugün ortaya çıkmaya ve kutlamaya hazırlanıyorduk.”

Başka bir potansiyel performans sergileyecek olan sanatçı JoJo, iptal kararının mantıklı olduğunu gördü. “Bu şova çok şey koyduk ve çok heyecanlıydım. Ama insanların 1 milyar mph hızındaki rüzgarlar tarafından savrulmaması çok daha önemli” diye yazdı.

TikTok’ta popüler Las Vegas’lı yemek eleştirmeni olan Keith Lee, favori restoranlarından bazılarını festivale davet etti. İptal haberini aldıktan sonra bir videoda “Bu küçük restoranlar için yıkıcı bir durum” dedi. “Bu etkinlik için neredeyse ellerinde ne varsa koydular ve şimdi olmayacak. Herkes şimdi telaşla ne yapacağını bulmaya çalışıyor.”

Organizatörler, bilet alan herkese – fiyatları 325 ile 695 dolar arasındaydı – 30 günde iade yapılacağını söyledi. Ancak, bir günlük festival için uçak bileti ve otel odası ayırtanlar, son memnuniyetsizliklerini dile getirdi.’

Lovers & Friends Festivalinin Öncesinde Yaşadığı Olumsuzluklar

Bu yılki iptalden önce bile, festival birçok sorun yaşamıştı.

Lovers & Friends ilk kez 2020’de duyurulduğunda, kadrosundaki birkaç sanatçı katılımlarını reddettikten sonra sahiciliği sorgulanmıştı. O yılın etkinliği daha sonra koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi.

Festival nihayet 2022’de Vegas’ta başladı. Üç katılımcı daha sonra organizatörlere dava açtı. Etkinlikte silah sesi söylentileri nedeniyle ezilmeler olduğu için yeterli güvenlik ve koruma olmadığını iddia ettiler. Davanın sonucu halen bekleniyor.’

Rolling Stone, Lil Jon’un 2004 şarkısıyla aynı festival adı için Live Nation’a dava açmayı düşünüyor. Organizatörler, Cumartesi günü yapılan bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bu yılın başlarında festival, yıldızlarla dolu kadrosunu duyurduğunda, Mary J. Blige, Instagram’da “bir hata olduğunu” Strength of a Woman Festival & Summit için prova yapacağını söyledi. Bir gün sonra, Blige’nin adı festival afişinde daha büyük ve daha iyi bir konuma geldi. Lovers & Friends, sosyal medyada onun performans göstereceğini doğruladı.

Müzik Dünyasından haberdar olmak için diğer içeriklerimize göz atın

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir