Bize ile Bağlan

Haber

Spotify “Remix” Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Yayınlanan

üzerinde

spotify-remix-ozelligi-uzerinde-calisiyor

Spotify, kullanıcıların şarkıları hızlandırma, yavaşlatma ve karıştırma imkanı sunan “remix” özelliğini duyurdu.

Spotify

Spotify, kullanıcıların şarkıları hızlandırma, yavaşlatma ve karıştırma imkanı sunan “remix” özelliği üzerinde çalışıyor. Streaming devi, yeni araçlarla “genç kullanıcılara hitap ederken sanatçılar için yeni gelirler oluşturmayı” umuyor. Bu yeni özellik premium abonelere sunuluyor ve değiştirilmiş şarkı versiyonları, Spotify’da “sanal koleksiyonlara” ekleniyor. Ancak diğer platformlarda paylaşılamıyor.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, Spotify, son yıllarda TikTok’ta büyüyen hızlı şarkı trendiyle rekabet etmeyi hedefliyor. Rapor, 2023 yılında TikTok’ta yer alan şarkıların %38’i hızları veya tonları değiştirildiğinden bahsediyor.

ayrıca, Bloomberg, Spotify’ın daha yüksek kaliteli ses ve diğer premium özellikleri daha yüksek bir fiyat noktasında sunmayı planladığı “üst-premium” bir plan geliştirdiğini bildirdi.

Spotify ayrıca, 1.000’den az dinlenmeye sahip şarkıları para kazanma dışında bırakma kararını duyurdu ve premium fiyatlarını bu ayın sonunda artırmaya hazırlanıyor. İngiltere’de bu, aylık maliyetin %9 artmasıyla, 10,99 £’dan 11,99 £’a çıkacak.

Ayrıca Mart ayında, Spotify, müzik enstrümanı öğrenme kursları, müzik performansı dersleri ve müzik prodüksiyonu öğreticileri de dahil olmak üzere video öğrenme içeriği ekleyeceğini duyurdu.

İsveçli streaming devi, BBC’nin Maestro platformu ve MJ Cole, Carl Cox ve Sherelle gibi isimlerin derslerini içeren PlayVirtuoso gibi önde gelen eğitim platformlarıyla işbirliği yaptı.

Uygulama içinden derslere erişim olacak. Ancak bunlar abonelik ücretinizin bir parçası olmayacak. Üç video ücretsiz. Geri kalanı için ise tek seferlik bir ücret talep ediliyor. Başlangıçta tüm platformlardan tüm dersler dahil edilmedi.
Ancak yapımcılar ve DJ’ler için MJ Cole’un iki adımlı garaj ritmi yapmayı öğrettiği kurs 24,90 £, Sarah Story’nin Radyo Demosu Yapma dersi 29,90 £ ve Joris Voorn’un Melodik Techno Yapma kursu 34,90 £ olarak sunuluyor.

Spotify, podcast’lerin, Spotify Premium abonelerinin dinleme alışkanlıklarının “yaklaşık yarısını” oluşturduğunu iddia ediyor. Başkan Yardımcısı Babar Zafar, “Kullanıcılarımızın çoğu günlük olarak podcast’ler ve sesli kitaplarla öğrenme ihtiyaçlarını karşılıyor” dedi. “Bu çok etkileşimli topluluğun, video kurs yaratıcılarından kaliteli içeriğe erişim ve satın alma konusunda ilgili olacağını düşünüyoruz.”

Spotify’ın yeni eğitim video içeriği hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir