Bize ile Bağlan

Haber

Depremzedeler İçin DJ’lerden Ortak Seferberlik

Yayınlanan

üzerinde

Dj Of Turkey

Türkiye Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem ile sarsıldı.10 ili vuran depremin 9.gününde arama kurtarma çalışmaları devam ederken ümitli bekleyiş de devam ediyor.Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Adıyaman’da yıkıma neden olan depremde ölü ve yaralı sayıları kamuoyu ile paylaşılıyor.”Asrın felaketi” olarak nitelenen, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki 10 ili etkileyen depremlerin ilkinin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları tamamlandı.Depremde şu ana kadar 36 bin 187 vatandaşımız vefat etti.Yaralı sayısı 108 bin 68 oldu.AFAD, depremden etkilenen illerden 195 bin 962 afetzedenin başka illere tahliye edildiğini bildirdi.Depremden yoğun şekilde etkilenen 10 şehre AFAD, Aile ve Sosyal Hizmetler ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları ve Kızılay tarafından 170 bin 902 çadır ve 1 milyon 507 bin 494 battaniye sevk edildi, 102 bin 274 aile yaşam çadırının kurulumu tamamlandı.

Buna karşılık, ülkenin ve dünyanın her yerinden kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler yaraları iyileştirmeye devam etmek için güçlerini birleştirdi. Müzik sektörünün önde gelen isimleri, tüm sektör paydaşlarını küresel güçlerini kullanarak bağış yapmaya davet etmek için “Türkiye’nin DJ’leri” adlı bir WhatsApp grubu da kurdu.

Cem Cüne, Aykut Sağlam, Murat Öğünüzüm, Emrah Yetiş, Emre Yetiş ve Barış Zorbeytan’ın oluşturduğu WhatsApp grubu, birkaç saat içinde 300 üyeyi aştı. Orkun Bozdemir, Zafer Atabey, Uğur Project, Volkan Gündüz, Sezer Uysal, DJ XXXL, Cisetta, aksak, Levent Er, Fattish, Koray T, Tangun, Serhan Sabanlar ve Junior gibi birçok sanatçı, yapımcı, etkinlik organizatörü ve müzik tutkunu ağlarını küresel sanatçılara ulaşmak için kullandı.

447’den fazla küresel sanatçı, müzik grubu ve kulüple sosyal medya aracılığıyla iletişime geçildi ve hikayelerinde veya yayınlarında başta Ahbap olmak üzere Türkiye’nin afet yardımı için bağış bağlantılarını paylaşmaları istendi. Proje, yaklaşık 56.291.686 milyon kişiye ulaşarak muazzam bir başarı elde etti. Amelie Lens, ARTBAT, Anna Reusch, Ash, Ben Klock, CamelPhat, Colyn, David Puentez, Deborah De Luca, Ellen Allien, Indira Paganotto, Juliet Fox, Klangkuenstler, Max Cooper, Nastia, Ninja Tune, YellowHeads, Tube & Berger ve Wehbba gibi sanatçılar ve gruplar sadece bir bağış bağlantılarını paylaşan ve “DJs of Türkiye” hareketine destek veren bağış linkini paylaşan sanatçı ve oluşumlardan sadece birkaçı.

Nishpeople Blog yazılarını kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir