Bize ile Bağlan

Teknoloji

Spotify, biletli canlı yayın etkinliklerini başlattı

Yayınlanan

üzerinde

spotify biletli konser

Spotify, sanatçıların biletli konserler vermesine olanak sağlayan canlı yayın etkinliği özelliğini kullanıma sundu.

Spotify’ın sunduğu bu yeni “biletli canlı yayın” -eğer dile daha kolay geliyorsa online dijital konser- Black Keys ve daha fazlasının yer aldığı bir dizi konserle sunuluyor.

Özellikle son zamanlarda teknoloji konusunda önemli atılımlar yapan dünyanın en büyük dijital müzik platformu, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarının müzik dinlerken kullandığı ses seviyesini ayarlamak için yapay zeka kullanımına geçeceğini duyurmuştu.

Spotify, sanatçıların biletli konserleri doğrudan İsveç devlerinin platformuna aktarmalarını sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Hayranlar konserler için – şu anda gösteri başına 15 £ fiyatla – bilet satın alabilir ve gösteriyi izlemek için bir zaman seçebilirler. Mevcut haliyle, gösteriler gerçekten canlı değil ve sadece uygulama aracılığıyla oynatılan önceden kaydedilmiş konserler. Ancak, web tarayıcısı üzerinden izleyici tarafından dört saat dilimine göre seçilen tek seferde yalnızca bir kez izlenebilirler.

Lansmanda yer alan sanatçılar arasında The Black Keys, Leon Bridges ve Rag ‘n’ Bone Man yer alıyor ve konserler Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecek. İzleyicilerin bilet satın alabilmeleri için sadece ve sadece bir Spotify hesabına sahip olmaları gerekir, ancak bir Premium aboneliğiniz olması gerekmez. Ayrıca satın alınan biletlerin en önemli özellikleri ise, iade edilemez ve devir de edilemez.

Spotify’ın kullanıma sunduğu bu yeni canlı yayın hizmeti hakkında daha fazla bilgiyi ise burada bulabilirsiniz.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir