Bize ile Bağlan

Haber

Amazon, Clubhouse uygulamasına rakip olacak

Yayınlanan

üzerinde

amazon clubhouse

Amazon, kullanıcıların kendi radyo programlarını DJ’lik yapmalarına izin vererek Clubhouse ile rekabet edecek yeni uygulamasını duyurdu.

Covid-19 salgını, kendi evlerimizdeyken içerik almanın yeni yollarına ışık tuttu. Bu yolların çoğu müzik endüstrisinde gerçekleşti, özellikle biri haftalık çevrimiçi radyo şovlarıydı. Şimdi Amazon, canlı ses dünyasında elini deniyor. Şuan geliştirme aşamasındaki en yeni uygulamaları, kullanıcıların canlı bir radyo programı oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyacak.

The Verge tarafından bildirildiği üzere Amazon, “radyoyu demokratikleştirmeyi ve yeniden icat etmeyi” hedefliyor. Dinleme, Amazon’un müzik uygulaması Audible ve hatta Twitch aracılığıyla yapılabilir. Uygulamanın oluşturulması, yeni halka açık platform Clubhouse ile rekabet etmektir.

Clubhouse uygulaması, mesajlaşma yolu ile blog yazmak yerine sesli sohbetin özünü kullanan bir sosyal uygulamadır. Uygulamayı kullanan kişiler, benzer ilgi alanlarına sahip kişileri içeren belirli sohbet odaları oluşturabilir. Bununla birlikte, uygulama üzerinden canlı ses kullanılarak müzik yapılabilirken, popüler müziği paylaşmak hala bir seçenek veya odak noktası değil.

Amazon’un uygulaması burada devreye girecek. The Verge’e göre, uygulama “Project Mic” kod adı altında. Makale ayrıca, uygulamanın ana sayfasının trend olan konuları görüntülediği ve kullanıcıların konuya, içerik oluşturucuya veya müziğe göre belirli içeriği aramasına izin verdiği bir örneği de açıklar. Herkes kendi şovunu yaratma fırsatına sahip olacak, ancak Amazon ilk lansmanda uygulamayı tanıtmak için büyük isim ünlüleri arayacak. The Verge ayrıca, uygulamanın müzik odaklı olmasına rağmen diğer üç konuya da odaklanacağını belirtiyor: pop kültürü, komedi ve spor. Uygulama aynı zamanda yerelleştirilmeyi de hedefleyecek ve izleyicilere konumlarına göre içerik sunacak.

Uygulamanın ne zaman resmi olarak çıkış yapacağına dair veya en son adı hakkında herhangi bir resmi açıklama henüz gelmemiş bulunmakta.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir