Bize ile Bağlan

Haber

Modern Elektronik Müzik Müzesi açılıyor

Yayınlanan

üzerinde

modern elektronik müzik müzesi

MOMEM, Modern Elektronik Müzik Müzesi, nihayet gelecek yılın nisan ayında açılacak.

Gelecek yıl 6 Nisan’da, Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan ve daha önce tanıtılan Modern Elektronik Müzik Müzesi (MOMEM), bir dizi gecikmeden sonra nihayet kapılarını halka açacak. Türünün ilk müzesi olduğu için tarih, yalnızca elektronik müzik sanatını sergilemeye adanmış bir müze haline geliyor.

Gecikmelerin finansman yetersizliğinden kaynaklandığını belirten müze, Sven Väth’a adanmış bir sergiyle başlayacak, “Sven Väth—Bizi Cehennemden Neyin Kurtardığını Anlatmak Çok Kolay” başlığını taşıyor. Heykeltıraş Tobias Rehberger’in öncülüğünü yaptığı sergi, bazıları bugüne kadar hiç görülmemiş efsanevi tekno yapımcılarının arşivini inceleyecek ve aynı zamanda fotoğraf ve sanat eserlerinden oluşan bir seçki içerecek. Müze müdürü Alex Azary, açılış ve yeni sergiyle ilgili şunları söyledi:

“MOMEM için daha iyi bir açılış sergisi olamaz – çünkü Sven Väth ve Tobias Rehberger, elektronik müzik kültürünü Frankfurt’tan dünyaya kendi yöntemleriyle taşıdı.”

Sergiler bir yana, MOMEM’in resmi web sitesinde belirtildiği gibi müze, “Elektronik Müziğin tarihsel boyutlarını ve etkilerini keşfetmek, korumak ve yeniden yaşamak için” bir yer ve türün hem geçmişini hem de geleceğini vurgulayacak. Müze, Frankfurt doğumlu DJ Talla 2XLC olarak daha iyi tanınan Andreas Tomalla’nın beyniydi ve mimari ve ses tasarımını birbirine bağlayan enstalasyonlar ve performans alanları ile 7 bölüme yayılacak. Türün tüm hayranlarının ziyaret etmesi gereken gerçekten eşsiz bir deneyim.

Modern Elektronik Müzik Müzesi’nin hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve müzenin resmi web sitesi üzerinden önemli bir bağışta bulunabilirsiniz.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir