Bize ile Bağlan

Haber

Fransa’daki gece kulüpleri ikinci bir duyuruya kadar kapandı

Yayınlanan

üzerinde

fransa'daki gece kulüpleri

Fransa’da yer alan gece kulüpleri, koronavirüs ile mücadelede alınan önlemler doğrultusunda ikinci bir duyuruya kadar kapandı.

Fransa, ülkedeki Omicron varyantı vakalarında devam eden bir artış nedeniyle daha sıkı COVID-19 kısıtlamaları duyurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde alınan yeni tedbirlere göre, gece kulüpleri, bu ayın başlarında dört haftalığına kapatılmış olan bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacak. Bir sonraki duyuruya kadar ülkede 5.000’den fazla kişinin katıldığı açık hava toplantıları da yasaklandı. Kapalı oturma toplantıları 2.000 kişi ile sınırlı olacaktır.

Yeni kısıtlamalar, Fransa’nın Cumartesi günü 100.000’den fazla yeni koronavirüs vakası kaydetmesiyle geldi; bu, pandeminin başlamasından bu yana ülkede bildirilen en yüksek sayı. Bulaşla ilgili artan endişelere rağmen Yılbaşı gecesi sokağa çıkma yasağı uygulanmadı.

Kurallar ayrıca Fransızların mümkün olduğunca evden çalışmaya teşvik edilmesini sağlarken, barlar ve kafeler sadece masaya servis yapabilecek. Artık şehir merkezlerinde ve kalabalık alanlarda maske takmak zorunlu hale geldi.

Fransa’da daha fazla kısıtlamanın getirilmesi, diğer Avrupa ülkelerindeki benzer önlemleri takip ediyor, gece kulüpleri bir sonraki duyuruya kadar Almanya’nın çeşitli bölgelerinde ve ayrıca Portekiz ve Kuzey İrlanda’da kapanıyor. Kuzey İspanya’nın bazı bölgelerinde de gece hayatı mekanları için sokağa çıkma yasakları veya tamamen kapatmalar getirildi.

İngiltere, insanların yeni yılda gördüğü gibi, bu hafta sonu kulüplerin kısıtlama olmaksızın açık kalacağı Avrupa’daki çok az yerden biri.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir