Bize ile Bağlan

Müzik

Ben Böhmer, Begin Again’den şarkıları yeniden tasarlıyor

Yayınlanan

üzerinde

ben böhmer

Ben Böhmer, “The Apparitions” EP için Rob Moose ile birlikte “Begin Again”den şarkıları yeniden tasarlıyor.

2021’de Anjunadeep’in favorisi Ben Böhmer, son albümü ‘Begin Again’ ile duygusal ve çarpıcı bir yolculuğa çıktı. Hayatının karanlık ve zor bir döneminden yazılmış bu albüm, onun derin düşünmesini ve nihayetinde hayranlarını inanılmaz bir yolculuğa çıkarmasını sağladı. canlandırıcı ve rahatlatıcı trans seslerinin en duygusal yanıyla. Şimdi, Ben Böhmer, 11 parçalık yapıtın en sevilen dördünü alıyor ve onları ‘The Apparitions’ EP’sinde besteci ve yapımcı Rob Moose ile birlikte güzel bir şekilde yeniden tasarlıyor.

Bu yeni yolculuğa çıkmak için JONAH ile ‘Home’, Gordi ile ‘Slow Wave’, ‘Beyond Beliefs’ ve lau.ra ile ‘Erase’ parçalarını seçmek, klasik ve trance’ın mükemmel bir şekilde karıştığı yerdir. Trans zaten klasik müzikte bulunan bazı unsurlardan çok uzak olmadığı için, bu iki tür en iyi şekilde birleştirilmiştir.

“Rob’u ilk olarak Phoebe Bridgers’ın ‘Copycat Killer’ EP’sindeki çalışması sayesinde keşfettim ve bir gün onunla çalışmak istediğimi anında anladım. O gün düşündüğümden çabuk geldi. Projeye başladığımızda ikimiz de nasıl bir araya geleceğinden veya nasıl bir şekil alacağından emin değildik ama sonuçtan daha mutlu olamazdım! Müziğimde böyle eşsiz bir yorum duymak çok özel ve umarım dinlerken keyif alırsınız.” – Instagram, Ben Böhmer

Durup hoparlörlerinizden gelen her ayrıntıyı anlamanızı isteyen ‘The Apparitions’ EP, hayranları yoğun programlarından bir anlığına durup nefes alabilecekleri ve düşünebilecekleri manevi bir yolculuğa çıkarmakta çok başarılı. Tüm parçalar kesinlikle göz yaşartıcı olduğundan, bu giyildiğinde evde göz kuruluğu olmayacak. Orijinallerin büyüsünü kaybetmemek, aksine onlara eklemek ve onların üzerine inşa etmek, bunlar onun hayran kitlesinde sevileceği kesin olan başka bir parça grubu.

EP’nin genel yapısı hakkında konuşan Rob Moose şunları söyledi:

“Bu projede Ben ve öne çıkan şarkıcılarla çalışmayı çok sevdim. Başlangıçta, işbirliğimizin nasıl bir şekil alacağından emin değildik ve neredeyse bir şaka gibi, tüm albüm köklerini susturmaya ve tüm yapıyı sadece dizelerle oluşturmaya çalıştım. Memnuniyetle, Ben bu yaklaşımı beğendi ve orijinal çalışmanın büyülü özelliklerini kaybetmeden elektronik sesleri bir dizi diziye çevirmeye çalışmak için FX artefaktlarını ve dakika zamanlamasını inceleyerek tüm köklerle derine indim. Umarım EP, albümün hayranlarına tanıdık gelir, ancak kulaklarını ve kalplerini beklenmedik yönlere çeker.”

‘The Apparitions’ EP şimdi Anjunadeep aracılığıyla çıktı.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir