Bize ile Bağlan

Haber

Berlin, Almanya’da COVID-19 vakalarındaki artışın ardından gece kulüplerinde dans etmeyi yasaklayacak.

Yayınlanan

üzerinde

berlin gece klüpleri
Almanya’da COVID-19 vakalarındaki keskin artışın ardından, Berlin Senatosu 8 Aralık 2021 Çarşamba gününden itibaren Almanya’nın başkentindeki kulüplerde dans etmenin yasaklanacağını duyurdu. Virüs Avrupa’ daha katı kısıtlamalara neden olurken, Alman hükümeti enfeksiyon oranının 100.000 kişi başına 350 yeni enfeksiyonu aştığı eyaletlerde kulüplerin kapanması gerektiğine dair bir karar aldı.

Vaka sayıları yaklaşık 361 olan Berlin, bu tür kısıtlamaların uygulandığı en son eyalettir. Berlin’deki kulüp ve barların kapatılması, devam eden yasal işlemler nedeniyle henüz yürürlüğe girmedi, ancak kapasite kısıtlamaları ve sosyal mesafe önlemleri bir kez daha getirildi. Yasak önümüzdeki hafta yürürlüğe gireceği için kulüpler bu hafta sonu %50 kapasiteyle açık kalacak ve şu anda yaklaşan dans yasağı için bir bitiş tarihi önerilmiş değil.

Bu son kararlar ile ülkedeki diğer eyaletlerde artan COVID-19 vakalarından dolayı Bavyera’daki eğlence kulüpleri kapatıldı. Pandemi eğlence endüstrisini birden fazla şekilde etkilerken, bu bitmeyen döngü bir kez daha yerel halk ve işletmeler için belirsizliğe ve umutsuzluğa yol açtı. Almanya’daki mevcut durum, pandeminin eğlence sektörü üzerindeki etkisini daha da gözler önüne seriyor .

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir