Bize ile Bağlan

Uncategorized

Apple Music En İyi 100 Albümünü Açıkladı

Yayınlanan

üzerinde

apple music

Lauryn Hill’in yer aldığı kutlama listesinde Daft Punk, Burial, Kraftwerk, Sade ve Prince’in kayıtları da yer alıyor.

Apple Music, tüm zamanların en iyi 100 albümünü açıkladı. Bir numarada Lauryn Hill’in ‘The Miseducation of Lauryn Hill’ albümü yer aldı.

Bu özel liste, Apple Music’in uzman ekibi ve J Balvin, Charli XCX, Honey Dijon, Nia Archives gibi seçkin sanatçılar, şarkı yazarları, yapımcılar ve sektör profesyonelleri tarafından oluşturuldu. Bu noktada detaylı sıralamaları aşağıda bulabilirsiniz.

İlk 10 albüm 13 Mayıs Pazartesi günü açıklandı ve her gün 10 albüm daha duyuruldu. Devamında, yeni bir 100 En İyi mikrosite ve Apple Music Radyo bölümleri de yayına girdi. Geri sayım, 22 Mayıs günü yapılan radyo yayını ile en iyi 10 albümü açıklamasıyla neticede bitti.

Apple Music Yetkililerinin Düşünceleri

Apple Music’in yaratıcı direktörü ve baş sunucusu Zane Lowe, “Bu listeyi hazırlamak özellikle bir sevgi emeğiydi. İnanılmaz derecede zordu fakat hepimiz bu konuda oldukça tutkuluyuz” dedi. “Bize 100 en iyi albümü seçme görevi verildi – bu bilhassa neredeyse imkansız bir görevdi. Ama müzik hayranları olarak, sevdiğimiz müzikleri, albümleri ve dolayısı olarak sanatçıları düşünmek harikaydı.”

Lowe, listenin “müziği şekillendiren, ilham veren ve dönüştüren albümlerle dolu bir yolculuk” olduğunu belirtti. Liste, çağdaş oyun değiştiricilerden efsanevi albümlere kadar özetle birçok elektronik eseri içeriyor.

Burial’ın 2007 tarihli albümü ‘Untrue’ 94. sırada, Mary J. Blige’ın ‘My Life’ albümü 86. sırada, Snoop Dogg’un ‘Doggy Style’ albümü ise 84. sırada. 100-81 aralığında ayriyetten Travis Scott’ın ‘Astroworld’, 50 Cent’in ‘Get Rich or Die Tryin’’ ve Rage Against the Machine’in ilk albümü bulunuyor.

80-61 aralığında, Missy Elliott ‘Supa Dupa Fly’ ile 75. sırada, Kraftwerk’in ‘Trans-Europe Express’ ve N.W.A’nin ‘Straight Outta Compton’ albümleri sırasıyla 71. ve 70. sırada yer aldı. Erykah Badu, ‘Baduizm’ ile 64. sırada, De La Soul’un ilk albümü ‘3 Feet High and Rising’ ise 63. sırada.

Sade’nin ‘Love Deluxe’ albümü 60-41 aralığını başlatırken, Prince’in ‘Sign O’ The Times’ albümü 51. sırada yer aldı. OutKast’ın ‘Aquemini’ albümü 41. sırada, Beastie Boys’un ‘Paul’s Boutique’ albümü 48. sırada ve Talking Heads’in ‘Remain in Light’ albümü 43. sırada yer aldı.

Wu-Tang Clan’in ‘Enter the Wu-Tang (36 Chambers) (Expanded Edition)’ albümü 37. sırada. Ayriyetten içerisinde Public Enemy, Radiohead ve The Notorious B.I.G.’nin albümlerini barındırıyor. A Tribe Called Quest’in ‘The Low End Theory’ albümü 29. sırada, Daft Punk’ın ‘Discovery’ albümü ise 23. sırada yer aldı.

İlk 20’de, Dr. Dre’nin ‘The Chronic’ albümü 19. sıradan.Jay-Z’nin ‘The Blueprint’ albümü 13. sıradan başlıyor. Kendrick Lamar’ın ‘good kid, m.A.A.d city’ albümü 7. sırada. Prince & The Revolution’ın ‘Purple Rain’ albümü ise 4. sırada yer aldı.

Listede Bir Numara

Bir numarayı Lauryn Hill’in 1998 tarihli albümü ‘The Miseducation of Lauryn Hill’ alıyor. Hill, “Ödül benim ama birçok kişinin fedakarlığını , zamanını ve sevgisini içeren zengin derin bir hikaye.”

Son olarak Apple Music, listenin “editoryal açıklama” olduğunu ve platformdaki yayın sayılarından bağımsız hazırlandığını belirtti. Aşağıda en iyi 10 albümü ve tam listeyi inceleyebilirsiniz.

10. ‘Lemonade’ – Beyoncé
9. ‘Nevermind’ – Nirvana
8. ‘Back to Black’ – Amy Winehouse
7. ‘good kid, m.A.A.d city (Deluxe Version)’ – Kendrick Lamar
6. ‘Songs in the Key of Life’ – Stevie Wonder
5. ‘Blonde’ – Frank Ocean
4. ‘Purple Rain’ – Prince & The Revolution
3. ‘Abbey Road’ – The Beatles
2. ‘Thriller’ – Michael Jackson
1. ‘The Miseducation of Lauryn Hill’ – Lauryn Hill

Buradan diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir